KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755638
*
nr 1175 5638
Göte Long
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Komposition. Olja på duk, 52x81 cm
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2018
kl 19:49:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 00:43:28
1
150 kr
16/4 12:58:24
2
300 kr
16/4 19:33:58
1
500 kr
16/4 19:36:50
2
600 kr
16/4 19:40:20
1
800 kr
16/4 19:44:13
2
800 kr
16/4 19:44:13
1
800 kr (Budbetjänt)
16/4 19:44:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göte Long
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Läs mer om Göte Long
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göte long komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:48
*
Göte Long
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göte Long
nr 1175 5638
Göte Long
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Komposition. Olja på duk, 52x81 cm
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 00:43:28 | 1 | 150 kr |
16/4 12:58:24 | 2 | 300 kr |
16/4 19:33:58 | 1 | 500 kr |
16/4 19:36:50 | 2 | 600 kr |
16/4 19:40:20 | 1 | 800 kr |
16/4 19:44:13 | 2 | 800 kr |
16/4 19:44:13 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
16/4 19:44:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göte Long
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .Läs mer om Göte Long
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göte long komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:48